Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ'un Mevlid Kandili Mesajı

29.11.2017

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumu günü olan Mevlid Kandili için bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumu günü olan Mevlid Kandili için bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Mesajında Yüce Rabbimizin âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) bir kez daha “Mevlid Kandili”ni idrak edeceklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURUMUŞ, Kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevî feyziyle de daralan gönüllerimizi aydınlatan, zihinlerimizi berraklaştıran geceler olduğunu söyledi.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, Mevlid Kandili mesajında şöyle devam etti:

“Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle rahmet elçisi sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v.) dünyaya gelişinin yıl dönümü olan ‘Mevlit Kandili'nizi tebrik eder, bu mübarek gecenin bütün İslam âlemine ve milletimize hayırlar getirmesini; birliğimize ve beraberliğimize vesile olmasını Yüce Yaradan’dan niyaz ederim.”