Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüzün Gaziler Günü Mesajı

19.09.2017

Allah yolunda mücadele ederken öldürülen şehitlerin, peygamberlikten sonra en yüksek rütbeye eriştiklerini bilen atalarımız; ''Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum" düşüncesiyle; vatanı, dini, bayrağı ve diğer kutsal değerleri için gerektiğinde savaşmaktan asla çekinmiş, verebileceği en kıymetli şey olan canlarını seve seve vermişlerdir.

 

Binlerce yıldır barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşadığımız bu cennet vatan, bizlere şehitlerimizin,  gazilerimizin ve bütün kahramanlarımızın emanetidir.

 

Bizler, şehitlerimiz ve gazilerimizden aldığımız manevi güçle içinde yaşadığımız her türlü şartta milli birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda ve 15 Temmuz’da olduğu gibi gözümüzü kırpmadan dinimizin en yüksek mertebelerinden olan ‘Şehitlik ve Gaziliğe’ varmak için yaşamaya devam edeceğiz.

 

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.

 

Prof. Dr. Aydın DURMUŞ

Rektör