Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Genel Bilgiler

İmalat Mühendisi temel olarak, soyut halde bulunan tasarımı en kaliteli, en hızlı ve en düşük maliyetle somut hale getirme becerisine sahip mühendistir. İmalat mühendisi bir ürünün tasarımından başlayarak ürün ortaya çıkana kadar geçirdiği evrelerin tümünde görev alabilir.

İmalat Mühendisliği Programı mezunu bir mühendis, başlıca ve genel niteliklerin yanında aşağıdaki temel özelliklere de sahip olacaktır:

  • İmalat sistemleri ve yöntemlerinin tasarım ve yönetim becerileri,
  • Malzeme bilimi ve İmal usulleri bilgisi,
  • İmalat mühendisliğinin teknik sorunları çözebilmek için analitik beceri.

 

Misyon

İmalat Mühendisliği Bölümü’nün temel amacı, günümüz teknolojisini ve mühendislik yaratıcılığını kaynakları, zamanı, parayı ve iş gücünü, çevresel gerçekleri göz ardı etmeden en verimli şekilde kullanarak birleştirebilen İmalat Mühendisleri hazırlamak için kaliteli bir mühendislik eğitimi sağlamaktır. Yoğun laboratuvar içeriği, staj olanakları ve araştırma tecrübeleriyle eğitim programı, imalat mühendislik bilimlerinin uygulama anlayışını ve yaşam boyu öğrenmenin öneminin kavranmasını geliştiren mühendislik becerilerini sağlayacaktır.  

Vizyon

İmalat Mühendisliği Bölümünün vizyonu, bünyesindeki güçlü eğitim ve araştırma kadrosu, atölyeleri, laboratuvarları ve araştırma merkezleri ile ulusal ve uluslararası düzeyde kabul görmüş bir İmalat Mühendisliği Bölümü yaratmaktır.

İş Olanakları

İmalat Mühendislerine herhangi bir ürün üreten tüm sanayi dallarında ihtiyaç vardır. Mezunlarımızı işe alabilecek sanayi dalları arasında bilgisayar sektörü, elektronik sektörü, otomotiv sektörü, havacılık ve uzay sanayii, kimyasal ve plastik sanayi bulunmaktadır. İmalat Mühendislerinin çalışma alanı daha çok sanayinin yoğunlaştığı şehirlerde bulunmaktadır.

İmalat Mühendisliği

İmalat Mühendisliği